Warszawa, ul. Inżynierska 3

W DRUGIM PODWÓRKU


kontakt:

MENADŻER: MARIUSZ, mariusz@senpszczoly.pl / 791 311 060

WYDARZENIA KULTURALNE/PR - BARTEK, kultura@senpszczoly.pl / 798 992 922

REZERWACJE, BAR, ZGUBY – PIOTREK, bar@senpszczoly.pl / 530 360 060

prosimy dzwonić po południu

środa, 20 października 2010

KAROLINA CICHA - koncert


Po sukcesie płyty WAWA2010.PL publiczność domagała się koncertu na żywo, spełniamy życzenie! Koncert premierowy płyty DO LUDOŻERCÓW - 20 X na dolnym poziomie Snu Pszczoły.

Muzykę DO LUDOŻERCÓW Karolina skomponował ponad dwa lata temu. Płyta była gotowa juz na poczatku tego roku – jednak z premiera postanowiła poczekać do urodzin Różewicza. (sklepowa premiera 9 X).

Tadeusz Różewicz napisał, kiedyś że „rozwód poezji współczesnej z muzyką jest faktem dokonanym”. Tymczasem jego wiersze tylko z pozoru są nie-muzyczne. Okazuje się, że ich rytm narzuca niekiedy zaskakująco współczesną stylistykę: punkrockową, hip-hopową, reggae. Oczywiście nie pasuje do tych wierszy dykcja krainy łagodności, mgiełkowa melodyjność, pląsy na łące. Wiersze Różewicza sugerują mocną muzykę. Jej połamanie wynika z samej struktury tekstów: niespokojnych, porozrywanych na fragmenty. Różewicz, którego chce pokazać nam Karolina Cicha to Różewicz ponowoczesny, apokaliptyczno-komiczny, Różewicz ironiczny i liryczny.

Wielką dumą jest dla Karoliny fakt, iż dostała osobistą zgodę od Różewicza na napisanie muzyki do jego tekstów i wydanie tej płyty.

Mecenasem płyty jest Urząd Miejski we Wroclawiu, wydawcą: fonografika.
Patroni medialni: TVP, POLITYKA, Życie Warszawy – portal

bilety: w przedsprzedaży 15 zł, 20 zł w dniu koncertu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Archiwum bloga