Warszawa, ul. Inżynierska 3

W DRUGIM PODWÓRKU


kontakt:

MENADŻER: MARIUSZ, mariusz@senpszczoly.pl / 791 311 060

WYDARZENIA KULTURALNE/PR - BARTEK, kultura@senpszczoly.pl / 798 992 922

REZERWACJE, BAR, ZGUBY – PIOTREK, bar@senpszczoly.pl / 530 360 060

prosimy dzwonić po południu

piątek, 25 czerwca 2010

Jazz Klez Session (jam muzyczny z Plazmatikonem)
25.06.2010
Start: 21.00
dolny poziom
wejście na oba poziomy klubu - 5 zł

PLAZMATIKON powstał w 2005 r. w Warszawie jako improwizujący skład eksperymentujący z instrumentarium zza żelaznej kurtyny: bit maszynami enerdowskiej Vermony i polskiej Unitry oraz syntezatorami radzieckiej „Elektroniki”. Grupie udała się rzecz niezwykle dziś rzadka – stworzyli własne, łatwo rozpoznawalne brzmienie. Wydali dotychczas trzy albumy: „Dźwięksystem” (2006), „Dżemsesje” (2007) i Klezmatiko (2009), które zebrały świetne recenzje i zajęły wysokie miejsca w zestawieniach najważniejszych polskich płyt wydanych w tych latach.
Grają koncerty w całym kraju i zagranicą, w tym na festiwalach: Free Form Festival w Warszawie, Jazz Od Nowa w Toruniu (wspólnie z Mazzolem i Andrzejem Przybielskim), Praskie Quadriennale, OFF Festival w Mysłowicach, Live Coke Festiwal, Festiwalu Muzyki Improwizowanej Art Depot i wielu innych. W 2009 r. ich muzyka została wykorzystana na Festiwalu Malta w Poznaniu w performance „Guerilla Walk” w reżyserii austriackiego artysty Olivera Hangla.
Zainspirowana spotkaniem z wybitnymi klezmerami i kulturą żydowską w czasie warsztatów Tratwa Muzykantów w Sejnach, grupa nagrała album KLEZMATIKON - hołd dla muzyki klezmerskiej, bezkompromisowo zderzonej z takimi gatunkami jak dub, fusion, ambient, kraut rock czy drum&bass. Gościnnie wystąpili na nim: Paul Brody (Sadawi) oraz Frank London (the Klezmatics) – obaj znani m.in. ze współpracy z Johnem Zornem.

www.plazmatikon.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy