Warszawa, ul. Inżynierska 3

W DRUGIM PODWÓRKU


kontakt:

MENADŻER: MARIUSZ, mariusz@senpszczoly.pl / 791 311 060

WYDARZENIA KULTURALNE/PR - BARTEK, kultura@senpszczoly.pl / 798 992 922

REZERWACJE, BAR, ZGUBY – PIOTREK, bar@senpszczoly.pl / 530 360 060

prosimy dzwonić po południu

piątek, 19 listopada 2010

Koncert BRUNO SCHULZ i Chaplin&Chapman


18.11.2010 / czwartek
poziom dolny

www.brunoschulz.pl
www.myspace.com/brunoschulz
http://www.myspace.com/chaplinchapman
http://www.senpszczoly.pl/

...
W kwietniu 2010, zaledwie rok po ostatnim wydawnictwie, nakładem S.P RECORDS ukazał się trzeci krążek grupy BRUNO SCHULZ zatytułowany "Nowy lepszy człowiek". Materiał zarejestrowany został w Manximum Records Studio w Łodzi. Realizacją dźwięku zajął się Michał Marciniak. Miks i mastering poszły w ręce Tomasza Bonarowskiego. NLC to album o wiele bardziej przyjazny od poprzedniego (Europa Wschodnia – SP Records 2009) jednak nie pozbawiony charakterystycznego dla zespołu ładunku emocjonalnego i kompozytorskich eksperymentów. Patronat nad płytą objęło Polskie Radio Euro. W Myspace Polska po premierze albumu napisano "Gdyby Joy Division nadal istniało, to pewnie graliby tak jak oni. Nowa płyta, bogatsze brzmienie i to uczucie, że Polak potrafi.” Pierwszym singlem pilotującym płytę, który już w lutym trafił do rozgłośni radiowych był utwór "Szybki świat", który dotarł do 2 miejsca Listy Przebojów Radia Eska Rock. W recenzji płyty, w najnowszym numerze miesięcznika Teraz Rock (sierpień 2010) możemy przeczytać między innymi: „Gdyby utwór „Szybki Świat” nagrał zespół Placebo, miałby szansę stać się wielkim przebojem. Takiej lekkości nie było na poprzedniej płycie.” Obecnie anteny radiowe zdobywa kolejny singiel z płyty – utwór „Laura”.

Zespół BRUNO SCHULZ został założony wiosną 2003 roku. W 2007 zadebiutowali płytą "Ekspresje, depresje, euforie" (Luna Music). Promujący ten album singiel "Gdy Więdną Kwiaty" znalazł się na 1-szym miejscu Listy Przebojów Radia Bis - Mocna Trzydziestka. Zyskał również sporą popularność w wielu rozgłośniach radiowych w Polsce. Magazyn Teraz Rock uznał Ekspresje za jedną z 3 najlepszych polskich płyt wiosny 2007 roku. Przychylne recenzje pojawiły się także w miesięczniku Machina oraz w internetowych serwisach muzycznych. Teledysk autorstwa Remigiusza Wojaczka emitowany był w programach Telewizji Polskiej oraz w stacjach muzycznych i kulturalnych. W czerwcu 2007 roku zespół BRUNO SCHULZ zagrał na Heineken Opener Festival w Gdyni.

Pod koniec 2008 roku podpisali kontrakt fonograficzny z wytwórnią S.P. Records (Kult, Kaliber 44, Pidżama Porno) w konsekwencji czego w lutym 2009 ukazała się druga płyta grupy zatytułowana „Europa wschodnia”. Album wyznaczył zupełnie nowy kierunek w twórczości grupy. „Europa Wschodnia” została wysoko oceniona przez krytykę i słuchaczy.

Budząca kontrowersje nazwa to wyraz ich głębokiego zauroczenia rodzajem wrażliwości i atmosferą prozy oraz grafik artysty z Drohobycza. Twórczość zespołu to jednak, jak sami twierdzą, zaledwie draśnięcie, maleńkie otarcie się o ten niepowtarzalny schulzowski świat.

BRUNO SCHULZ tworzą:

Karol Stolarek – wokal, elektronika, teksty,
Marcin Regucki – gitary,
Wit Zarębski – bas,
Wojtek Czyszczoń – perkusja.


Chaplin & Chapman powstał na początku 2010 roku w Puławach inicjowany przez Jennego z DHM. Oprócz niego zespół tworzą Mykoła (bas), Ściera (bębny) i Sanchez (również ex-DHM, wokal, teksty). Jest to mocna muzyka postpunkowa z wyraźnym uwielbieniem transu. We wrześniu przygotowali demo, z którego utwory da się już usłyszeć w niektórych stacjach radiowych.
Jenny i Sanchez wcześniej współtworzyli DHM (Disco Heine Medina), który wydał 2 płyty ("Disco Heine Medina", Furia Musica 2003 oraz "Dehumanizacja?", Noise Annoys - 2005), świetnie przyjęte w środowisku postpunkowym. Mick Mercer, jedna z legend dziennikarstwa brytyjskiego undergroundu, nazwał "dehumanizację" postpunkową płytą 2005.
Teraz przychodzi czas na nowy projekt. Ta sama spółka autorska (muzyka-teksty) wraca pod nazwą Chaplin & Chapman z zupełnie nową sekcją rytmiczną. Nie są to już trudne złożone utwory i wielopoziomowe kompozycje jak zdarzało się często w przypadku DHM.
http://www.myspace.com/chaplinchapman

Bilety przedsprzeadażowe działają na zasadzie listy!
Trzeba napisać maila na anka@senpszczoly.pl i zgłosić swoje dane a wtedy w dzień koncertu na bramce będzie czekała wejściówka za dyszkę!

normalnie bez listy - 15 zł

ZAPRASZAMY!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy