Warszawa, ul. Inżynierska 3

W DRUGIM PODWÓRKU


kontakt:

MENADŻER: MARIUSZ, mariusz@senpszczoly.pl / 791 311 060

WYDARZENIA KULTURALNE/PR - BARTEK, kultura@senpszczoly.pl / 798 992 922

REZERWACJE, BAR, ZGUBY – PIOTREK, bar@senpszczoly.pl / 530 360 060

prosimy dzwonić po południu

czwartek, 9 września 2010

FONOVEL - koncert


9.09 / CZWARTEK
poziom dolny
start: 21:00
wstęp na oba poziomy: 5 zł

Lubisz L.Stadt? Cenisz dobrą melodię i staranną, choć nie plastikową produkcję? Koniecznie wpadnij do nas w najbliższy czwartek, by zobaczyć nową nadzieję altpopu – FONOVEL.

W muzyce FONOVEL sporo jest świeżej elektroniki i transowych brzmień, ale korzenie rockowe są jak najbardziej oczywiste. Zespół czerpie inspirację z twórczości Johna Cage'a - pioniera muzyki elektronicznej i łamania barier w muzyce. Wyraźne jest również deklarowane przez muzyków pokrewieństwo z Beckiem, amerykańskim multi-instrumentalistą, mistrzem nowoczesnych aranżacji, zaliczanym do progresywnej alternatywy, łączącym w swoich utworach czasami nawet pozornie najbardziej odległe gatunki muzyczne.

FONOVEL to zarówno elementy klasycznego rocka lat 70-tych w stylu Led Zeppelin (Achieve) jak i zdecydowane quasi-folkowe bity nasuwające skojarzenia np. z projektem Jona Crosby'ego (Faith, Achieve). Muzyka FONOVEL przypomina dokonania VAST, a zarazem łączy klasyczny rock z nowoczesną eksperymentalną elektroniką. Mamy też tutaj nieco ze stylu Muse, Depeche Mode i Radiohead w połączeniu z przyjemnym, melodyjnym, niemal shoegaze'owym wokalem (Passion).

Zespół powstał we wrześniu 2009 z inicjatywy Radka Bolewskiego (perkusisty L.Stadt). W jego skład wchodzą Dominik Figiel (Lostenfound), Paweł Cieślak (19 Wiosen, Almost Dead Celebrities, Blisko Pola), Krzysiek Szewczyk (Normalsi).
W lipcu'2010 panowie opublikowali EPkę zwiastującą płytę długogrającą (przewidywana data wydania albumu - 30.10.2010).

Czytaj i posłuchaj więcej: http://www.myspace.com/fonovel

KLUB SEN PSZCZOŁY
Warszawa, ul. Inżynierska 3 (drugie podwórko, za białą bramą), otwarte od godziny 18.00
Bilety: 5 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Archiwum bloga