Warszawa, ul. Inżynierska 3

W DRUGIM PODWÓRKU


kontakt:

MENADŻER: MARIUSZ, mariusz@senpszczoly.pl / 791 311 060

WYDARZENIA KULTURALNE/PR - BARTEK, kultura@senpszczoly.pl / 798 992 922

REZERWACJE, BAR, ZGUBY – PIOTREK, bar@senpszczoly.pl / 530 360 060

prosimy dzwonić po południu

czwartek, 29 kwietnia 2010

koncert:GURZUF - Białoruska EtnoPraga


29.04.10 / czwartek
SALA DOLNA
Start: 20:00
Wjazd: FREE

Koncert Gurzuf
+
pokaz slajdów
kuchnia wschodnia z restauracji Babooshka
aukcja rzeczy z Białorusi
białoruskie afterparty - dj ziutek

Gurzuf to białoruski duet założony w 2005 roku. Od początku tworzą go Egor Zabelov i Artem Zalesskiy. Pierwszy z nich jest wirtuozem akordeonu guzikowego, drugi natomiast znakomitym perkusistą, dbającym o rytm i puls zespołu. Twórczość grupy to niezwykle oryginalna i wybuchowa mieszanka muzyki klasycznej, jazzu, wschodniego folku a nawet punk rocka i hip hopu. Krytycy muzyczni opisują ich jako skrzyżowanie King Crimson z Philipem Glassem, a wszystko to „podlane” dodatkowo niesamowitym brzmieniem akordeonu.
Zespół ma na koncie album „Non existent cinema”, muzykę do spektakli „Moby Dick” dla Teatru w Magdeburgu i „Podróży Guliwera” dla Teatru Lalek w Opolu oraz ogromną liczbę koncertów w całej Europie.
W Polsce Gurzuf koncertował m. in. na festiwalu Wrocław Podwodny, Slot Art Festiwal, imprezie z okazji 60-lecia uchwalenia Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela w warszawskim CDQ czy podczas lubelskiego CT Jazz Festiwal.
W zgodnej opinii krytyków, Gurzuf to dziś jeden z najlepszych zespołów zza wschodniej granicy, a co ważniejsze, panowie z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Serdecznie zapraszamy do nowootwartej restauracji *Babooshka*, która się
miesci w Warszawie przy ulicy Grójeckiej 18/20!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy