Warszawa, ul. Inżynierska 3

W DRUGIM PODWÓRKU


kontakt:

MENADŻER: MARIUSZ, mariusz@senpszczoly.pl / 791 311 060

WYDARZENIA KULTURALNE/PR - BARTEK, kultura@senpszczoly.pl / 798 992 922

REZERWACJE, BAR, ZGUBY – PIOTREK, bar@senpszczoly.pl / 530 360 060

prosimy dzwonić po południu

niedziela, 10 stycznia 2010

MOSAIC, GADAJĄCA TYKWA w Śnie Pszczoły!


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawita w tym roku również w nasze progi!

Wraz z Domem Kultury Praga zaprosiliśmy Gadającą Tykwę i Mosaic, którzy w ramach cyklu Etnopraga będę zbierać pieniądze dla chorych dzieci.

Po imprezie etnoafterparty! Będzie się można bujać w klimatycznych rytmach aż do rana.

Info o zespołach:

http://www.myspace.com/gadajacatykwa

Muzyka Gadającej Tykwy trudna jest do jednoznacznego sklasyfikowania. Najogólniej można ją określić jako etniczną, folkową, albo też world music. Specyficznego charakteru nadaje jej połączenie instrumentów ludowych, tradycyjnych z instrumentami używanymi w muzyce klasycznej czy rozrywkowej. Na koncertach Tykwy usłyszeć można zarówno pochodzące z Afryki Zachodniej balafony, ngoni, djembe, gitę jak i kubańskie conga, tradycyjne tureckie flety ney, bułgarski kawal, lirę korbową, drumlę czy didjeridoo, oraz waltornię, kontrabas i gitarę akustyczną.

http://www.myspace.com/etnomosaic

Zespół funkcjonuje na pograniczu muzyki dawnej i tradycyjnej. W repertuarze grupy znajdują się barwne autorskie aranżacje utworów z różnych tradycji i czasów, szczególnie chętnie MOSAIC sięga po archaiczne motywy z tradycji polskiej. Muzycy grają na zrekonstruowanych instrumentach dawnych (fidel i flety średniowieczne) oraz instrumentach tradycyjnych, jakich do tej pory używa się w różnych zakątkach świata (dudy galicyjskie, lutnia arabska czy orientalne instrumenty perkusyjne).

Wstęp: 15zł - cały dochód na cele WOŚP

ZAPRASZAMY!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy