Warszawa, ul. Inżynierska 3

W DRUGIM PODWÓRKU


kontakt:

MENADŻER: MARIUSZ, mariusz@senpszczoly.pl / 791 311 060

WYDARZENIA KULTURALNE/PR - BARTEK, kultura@senpszczoly.pl / 798 992 922

REZERWACJE, BAR, ZGUBY – PIOTREK, bar@senpszczoly.pl / 530 360 060

prosimy dzwonić po południu

sobota, 13 marca 2010

Dziewiąte urodziny Reggaefazy
9-te URODZINY REGGAE FAZY:


SOBOTA13.III.2010
SEN PSZCZOŁY - SALA DOLNA!!!
ul.Inżynierska 3 (za drugą bramą)
WSTĘP: 10 zł / 5 zł (po wysłaniu maila z imieniem i nazwiskiem oraz liczbą biletów na adres: regelista@gmail.com)
start: 21.00


Witamy i zapraszamy na tradycyjne już coroczne świętowanie urodzin najastarszej imprezy reggae w tym mieście jeśli nie w kraju.

URODZINY ŚWIĘTOWAĆ BĘDĄ:

- Drivah,
- SYNTOPA SS http://www.myspace.com/syntopa,
- MALIK SELEKTA (Singleadread) http://www.myspace.com/maliksingledread,
- SKROMNY PAN MYSZON (6t's Club) http://www.myspace.com/sixtiesclub

oraz gospodarze czyli


- ZJEDNOCZENIE SOUND SYSTEM: (PABLOPAVO, DJ KRZAKU)

W planach przewidywana muzyczna niespodzianka a także goście, którzy będą przechodzić obok z płytami ;). No i wreszcie testowane będą nowe głośnika Dj Krzaka :)!!!!

Muzycznie możecie się spodziewać wszelkich odmian karabskich brzmień, które zapewnią wyżej wymienieni goście.

Niestety info jest dosyć późno z powodu śmierci naszego przyjaciela Krotona, który wspólnie z nami miał cieszyć się naszymi urodzinami. Niestety jest teraz w lepszym miejscu i tam napewno zapodaje kawał dobrego reggae.

Mijający rok nie był dla REGGAE FAZY i ZJEDNOCZENIA zbyt łaskawy. Jeden z naszych najulubieńszych klubów w stolicy został zamknięty, drugi podpalony :(. Na szczęście nowy rok rozpoczął się od dotacji z Unii Europejskiej, zakupienia kompletnego sprzętu i nagłośnienia oraz założenia firmy INITY ART PROMOTIONS (o której jeszcze usłyszycie). Mamy nadzieję więc, że będzie coraz lepiej i dziesiąte jubileuszowe urodziny odbędą się z hukiem i przytupem!!

TROCHĘ HISTORII:

Reggae Faza to jedna z najstarszych imprez reggaeowych w kraju (jeśli nie najstarsza).

W 2001 roku trójka znajomych: Jędrek, Anioł i Krzaku postanowili organizować cykliczne imprezy reggaeowe, na których będą prezentowane głównie najnowsze trendy w muzyce jamajskie i karaibskiej. Imprez takich wówczas w Warszawie nie było więc pomysł był świeży i szybko chwycił.

Nazwę wymyślił Jędrek, który nie wiedząc zbytnio jak podpisać pierwszy plakat napisał na nim FAZA REGGAE co po przestawieniu szyku stało się oficjalną nazwą imprez. Początkowo Reggae Fazie towarzyszyły jeszcze występy bębniarzy, ale ze względu na chaos i spore braki w umiejętnościach niektórych grających zrezygnowano z części instrumentalnej. W tym samym czasie do składu dołączył Pablopavo wspierając Krzaka wokalnie a nieco później pojawiła się wokalistka Maniana, która po pewnym czasie opuściła chłopaków.

Pierwsza RF odbyła się dnia 7 marca 2001roku w klubie "Cafe Rytm", który gościł załogę przez pewien czas. Później z przyczyn osobisto-zawodowych ze składu odszedł Jędrek będący graficzną podporą.

RF przez cały czas trwania odwiedziła mnóstwo warszawskich klubów będąc często świadkiem ich otwarcia jak i zamknięcia. Wśród nich można wymienić (kolejność przypadkowa): Cafe Rytm, Rock'n'Roll, Galeria Off, Mon Cotou, Diuna, Aurora, Jadłodajnia Filozoficzna, Le Madame, Luzztro, Genesis i wiele innych.

Długotrwałość i nieprzerwalność zaowocowała też liczną rzeszą stałych fanów i naśladowców w postaci obecnie grających i współtworzących warszawską scenę składów. Mimo różnych perturbacji, przygód i zmian w składzie udało się osiągnąć godny wiek ośmiu lat i trwać nadal na posterunku muzycznym.

Obecnie za kształt Reggae Fazy odpowiadają Pablopavo (wokal z Vavamuffin) i DJ Krzaku wspierani czasami przez różnych gości.

W trakcie imprezy królują rytmy reggae'owe ale nie tylko gdyż pojawia się mnóstwo zupełnie innych brzmień takich jak jungel, dubstep, afrobeat, latino, soca, funk, soul, folk, ska, rocksteady i wiele różnych rytmów a wszystko to podane w karaibskim sosie.

Corocznie i hucznie obchodzone urodziny tej imprezy są okazją do zapraszania wielu znamienitych gości nie tylko z reggaeowego kręgu z kraju i ze świata..

ZAPRASZAMY!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy